Newcastle 3-0 Manchester United

U večeras odigranim utakmicama 20. kola engleske Premier lige, Newcastle je na Saint James Parku u derbiju savladao Manchester United sa 3:0, dok je Everton napravio još jedan kiks izgubivši na Goodisonu od fenjeraša Boltona rezultatom 2:1.

Newcastle je bez većih problema savladao ekipu Manchester Uniteda, te im je priredio drugi uzastopni poraz. Svrake su do vodstva stigle u 33. minuti kada mrežu Davida De Geae pogađa Demba Ba.

To je bio rezultat prvih 45 minuta, a već nakon dvije minute igre u nastavku novi gol u mreži izabranika Sir Alex Fergusona. Sjajan gol iz slobodnog udarca postigao je Yohan Cabaye za  vodstvo domaćih od 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je autogolom Phil Jones u sudijskom vremenu utakmice.

Izvor: sportsport.ba