Manchester United 5-0 Wigan

Nogometaši Manchester Uniteda uvjerljivo su slavili na Old Traffordu protiv Wigana u utakmici 18. kola engleskog Premiershipa.

Crveni vragovi su protiv 18-plasirane momčadi stigli lako do svoje 14. prvenstvene pobjede i tako zadržali korak za gradskim rivalom Cityjem. Dobru partiju domaći su najavili nakon samo osam minuta igre.

Patrice Evra je "izludio" braniče Wigana na lijevoj strani, zatim uposlio Ji-Sung Parka koji sa 12 metara, neometano, pogađa mrežu Abdullaha.

U 39. minuti sudac Phil Dowd je isključio neopreznog Conora Sammona kod gostiju, a samo dvije minute kasnije igračku nadmoć krunisali su domaći pogotkom. Darron Gibson je ubacio u peterac, Dimitar Berbatov se najbolje snašao, naštimao i pogodio za 2:0.

Sve je bilo riješeno pola sata prije kraja, kada je Berbatov postigao lijep pogodak na dodavanje Antonija Valencije, koji je prethodno povukao loptu po desnoj strani. Sam se Kolumbijac u strijelce upisao u 75. minuti na asistenciju Michaela Carricka.

Raspoloženi bugarski napadač u 78. minuti sa bijele tačke pogađa hat-trick i donosi konačan rezultat.

Izvor: sportsport.ba