Swansea City 0-1 Manchester Utd

Odigrana je i posljednja utakmica današnjeg programa, u okviru 12. kola engleske Premier lige.United je sa minimalnih 1-0 slavio na stadionu Liberty.

Ekipa Swansea Cityja je na svom Liberty stadionu dočekala aktuelnog prvaka Engleske, momčad Manchester Uniteda. Javier Hernandez je otvorio susret svojim pogotkom iz 11. minute.

Zadnja linija Swansea je napravila veliku grešku, Giggs je bio priseban, te odmah asistirao Chicharitu, koji je pospremio u mrežu domaćina. Mladi Meksikanac je došao do svog petog prvenstvenog pogotka, ove sezone.

Do kraja prvog poluvremena nije viđeno više golova, te se na odmor otišlo rezultatom 0:1. Manchester United je rutinski priveo meč kraju, dopustivši domaćinu samo jedan šut u okvir gola. Gosti su se ovom pobjedom učvrstili na drugoj poziciji.

Izvor: sportsport.ba