Basel 1-3 Man Utd (2002)

Može li United ponoviti 2002. godinu kada je savladao Basel sa 3-1 na St. Jakob stadionu u Švicarskoj. Iako je Basel imao prednost od 1-0 na poluvremenu, United se vratio u igru u drugom poluvremenu i preokrenuo rezultat na 3-1.

Đavoli su pali već u prvoj minuti, kada je Gimenez savladao nemoćnog Fabien Bartheza. Na odmor se otislo sa rezultatom 1-0.

U drugom poluvremenu Ruud Van Nistelrooy potpuno je preokrenuo rezultat sa svoja 2 pogotka. Pobjeda je bila osigurana golom Ole Gunnar Solksjaera u 68 minuti.

Rezultat iz 2002 godine mogao bi biti velika inspiracija za Đavole, koji moraju pobjediti Basel 7. decembra kako bi prošli u knock-out fazu.